لوله باز کنی تهران بزرگ شمال ۰۹۱۹۵۹۴۲۰۶۰ ۰۹۱۲۶۳۵۱۰۷۴ بازکردن گرفتگی چاه توالت فرنگی ایرانی توسط لوله بازکنی تهران
لوله باز کنی تهران بزرگ شمال 09195942060 09126351074 بازکردن گرفتگی چاه توالت فرنگی ایرانی توسط لوله بازکنی تهران

لوله باز کنی تهران بزرگ شمال ۰۹۱۹۵۹۴۲۰۶۰ ۰۹۱۲۶۳۵۱۰۷۴ بازکردن گرفتگی چاه توالت فرنگی ایرانی توسط لوله بازکنی تهران


حتما باید بدانید که، برای عوض کردن مسیر لوله کشی فاضلاب اغلب از مدل های گوناگون زانویی ها استفاده می شود که غالبا به صورت ۹۰ و یا ۴۵ درجه می باشند و در حفر چاه باید به آنها دقت کرد. زمانی که چاه توسط افراد مختلف تخلیه میگردد باید بصورت کامل عوامل آن نیز بررسی شود و تخلیه چاه نیز یکی از عوامل مهم به شمار می آید. برای جلوگیری از نفوذ گاز فاضلاب نیز (و البته حشراتی نظیر سوسک) از سیفون استفاده می شود (در چاه توالت، روشویی، کف شور و …) نیازی به گفتن ندارد که گرفتگی های چاه توالت و لوله فاضلاب اغلب در همین زانویی ها و سیفون ها رخ می دهد. حالا این سوال مطرح می شود که هنگام گرفتگی لوله فاضلاب یا چاه توالت چه عملی باید انجام دهیم؟ چطور می شود گرفتگی توالت فرنگی را باز کرد؟ نحوه ی باز کردن لوله فاضلاب یا چاه توالت فرنگی و ایرانی به چه صورت می باشد؟

باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی یا ایرانی توسط لوله بازکنی تهران بزرگ

به چند حالت می توان گرفتگی چاه توالت را برطرف کرد:

الف) لوله بازکنی و باز کردن گرفتگی سیفون توالت فرنگی و سینک ظرفشویی با استفاده از پمپ:

در این روش پس از ریختن آب به چاه شروع به پمپ زدن می کنیم. فشار آب اعمال شده بر روی سیفون باعث رفع گرفتگی آن می شود. گاهی اوقات این فشار باعث می شود که مواد فاضلاب موجود در لوله و چاه توالت به جلو هدایت شوند در نتیجه باید پمپ زدن را تا کسب نتیجه ی کامل و باز شدن لوله فاضلاب ادامه داد. ب)به کارگیری دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا به منظور باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی: در رابطه با گرفتگی های شدید لوله فاضلاب که به دنبال استفاده از پمپ معمولی باز نمی شوند می توان از دستگاه تراکم هوا استفاده کرد. فشار این دستگاه را می توان تنظیم کرد و فشار آن را تا چندین برابر می شود افزایش داد. در فشار های بالا این دستگاه ، صدای شدیدی ایجاد می کند. این دستگاه، هوا را در مخزن خود با فشار جمع کرده و به صورت ناگهانی (پس از کشیدن اهرم) هوا را با شدتی فراوان به داخل چاه توالت و لوله فاضلاب تخلیه می کند که نتیجه ی آن باز شدن گرفتگی چاه توالت یا لوله فاضلاب می باشد. به کارگیری این دستگاه زمان گرفتن لوله فاضلاب و گرفتن چاه توالت باید توسط فردی صورت گیرد که علاوه بر مهارت کامل دارای تجربه نیز باشد.

ج) استفاده از فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت:

استفاده از فنر لوله بازکنی روشی است که بیشتر متداول است و دیده می شود و علت آن مسافت و برد دستگاه و همچنین قدرت آن در باز کردن گرفتگی لوله توالت در مسیر های نزدیک به چاه فاضلاب و نیز قدرت لایروبی و جرم زدایی آن است. از فنر لوله بازکنی همچنین به منظور حل دادن اشیاء جامد به داخل چاه توالت استفاده می شود. در رابطه با باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی و ایرانی ، استفاده از فنر ضمانت بیشتری را می تواند به همراه خود آورد. ولی بهتر است در هنگام گرفتن توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده شود چون علت آن این است که فنر لوله بازکنی دارای نوکی بسیار تیز و مارپیچی است که در نتیجه ی آن احتمال رساندن آسیب به توالت فرنگی وجود دارد. لوله بازکنی با فنر چاه باز کن باعث می شود تا انواع گوناگون لایه های چربی و مو و مواد زائد از دیواره های لوله فاضلاب نیز جدا شوند. به هرحالت در اغلب موارد نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب برای باز کردن گرفتگی لوله نیست و با به کارگیری یکی از روش های فوق مشکل گرفتگی بر طرف خواهد شد.

گاهی اوقات ممن است به علت تجمع قیر خواه به علت ایزوگام خواه به دلایل دیگر لوله فاضلاب و در نتیجه لوله چاه توالت گرفتگی داشته باشند و یا حتی شاهد این باشیم که قیر در سیفون توالت جمع شده باشد، که علت آن می توان همچنین به این دلیل باشد که در ساختمان هایی که در نوساز می باشند به علت عدم رعایت اصول فنی توسط افرادی که تخصص کافی را ندارد، مقدار زیادی قیر در سیفون توالت یا جاهای ضروری دیگر جمع می شود، در این طور مواقع بهترین راه برای رفع گرفتگی استفاده از موادی است که حالت حلال دارند نظیر نفت، به این منظور باید نفت را داخل سیفون بریزیم و یک ساعتی صبر کنیم و بعد از این میزان زمان با جسمی سخت نظیر فنر، قیر را با نفت مخلوط کنیم تا در آن حل شود، بعد از سپری شدن فرآیند و حل شدن قیر می توان با ریختن مقدار بیشتری نفت محلول را به داخل چاه حل دهیم، و در پایان آب جوش به داخل سیفون بریزیم و از خالی شدن آن مطمئن شویم و بدین روش گرفتگی مورد نظر را رفع کنیم.

گاهی نیز ممکن است که لوله ی فاضلاب و سیفون به دلیل تجمع سیمان گرفتگی داشته باشند و سفت شده باشند در این مورد همانند مورد قبلی، گاهی اوقات بعد از نوسازی و یا ساخت ساختمانی جدید، ممکن است مقداری سیمان و ماسه و سنگ در لوله فاضلاب گیر کنند.

در اینجا از دو روش برای باز کردن لوله استفاده می توان کرد یکی از آن ها تراشیدن سیفون با استفاده از فنر فولادی است و روش دوم انجام اصلاحات در لوله کشی فاضلاب توالت و تعویض سیفون می باشد.

نکته ی بسیار مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که به هیچ وجه از اسید لوله باز کن برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده نکنید چون باعث خوردگی و فرسودگی سیفون می شود و علاوه بر این برای سلامتی و حتی جان ساکنین آن ساختمان خطراتی ممکن است در پی داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *